C2012CH1H472J060AA
DigiKey Part Number
445-11349-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11349-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012CH1H472J060AA
Description
CAP CER 4700PF 50V CH 0805
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012CH1H472J060AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)