C1608C0G2E152J080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 100
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 7.513
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Similar
Knowles Syfer
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
1500 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)