B82479A1103M000
DigiKey Part Number
495-2702-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-2702-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82479A1103M000
Description
FIXED IND 10UH 4.3A 32 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.3 A 32mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82479A1103M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
32mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)