B78108S1393K000
DigiKey Part Number
495-5565-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5565-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108S1393K000
Description
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 470 mA 1.02Ohm Max Axial
EDA/CAD Models
B78108S1393K000 Models
DC Resistance (DCR)
1.02Ohm Max
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
8MHz
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)