B43888G9226M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2.230
Datasheet
Parametric Equivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
In Stock: 1.954
Datasheet
Rubycon
Rubycon
In Stock: 468
Würth Elektronik
In Stock: 247
Panasonic Industry
In Stock: 935
Panasonic Industry
In Stock: 995
In Stock: 7
Chemi-Con
In Stock: 40
New at DigiKey
22 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
B43888G9226M000
DigiKey Part Number
495-B43888G9226M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43888G9226M000
Description
CAP ALUM 22UF 20% 400V TH
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43888G9226M000 Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C