B43547A5107M007 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 520
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 520
Datasheet
In Stock: 486
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 1.373
Rubycon
In Stock: 0
Rubycon
Chemi-Con
In Stock: 400
KEMET
In Stock: 100
Nichicon
In Stock: 282
Nichicon
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
100 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 750mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43547A5107M007
DigiKey Part Number
B43547A5107M007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43547A5107M007
Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
840 mA @ 100 Hz
Impedance
1.09 Ohms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
750mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C