B43544B2128M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 681
Nichicon
Nichicon
In Stock: 88
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1200 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 70mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43544B2128M000
DigiKey Part Number
B43544B2128M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43544B2128M000
Description
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
3.26 A @ 100 Hz
Impedance
100 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C