B32912A3104M000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 237.698
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 4.735
Datasheet
Parametric Equivalent
0.1 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32912A3104M000
DigiKey Part Number
495-3243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912A3104M000
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32912A3104M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
760V