B32673Z4334K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 2.797
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 35
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 220V 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32673Z4334K000
DigiKey Part Number
B32673Z4334K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32673Z4334K000
Description
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32673Z4334K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
220V
Applications
Power Factor Correction (PFC)
Voltage Rating - DC
450V