B32021A3222K000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 35.719
Datasheet
2200 pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32021A3222K000
DigiKey Part Number
495-4788-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32021A3222K000
Description
CAP FILM 2200PF 10% 1.5KVDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32021A3222K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)