SLF12575T-331M1R0-H
DigiKey Part Number
445-3860-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3860-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3860-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF12575T-331M1R0-H
Description
FIXED IND 330UH 1A 408 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 408mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLF12575T-331M1R0-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
408mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)