MLASL105SB5225MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 5.561
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
KEMET
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
2.2 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MLASL105SB5225MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL105SB5225MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL105SB5225MFNA01
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL105SB5225MFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)