MBASU063SCG030CFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
TDK
KEMET
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MBASU063SCG030CFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU063SCG030CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU063SCG030CFNA01
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)