LSMCC321611T800RG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 19.786
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 271
80 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 4A 10mOhm
LSMCC321611T800RG
DigiKey Part Number
587-LSMCC321611T800RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMCC321611T800RGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMCC321611T800RGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMCC321611T800RG
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LSMCC321611T800RG Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz