OWJTDCLTNF-125.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
OWJTDCLTNF-125.000000
DigiKey Part Number
OWJTDCLTNF-125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWJTDCLTNF-125.000000
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
75mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)