RG1005P-622-D-T10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 12.093
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Panasonic Industry
YAGEO
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay
Vishay
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
In Stock: 87
6.2 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RG1005P-622-D-T10
DigiKey Part Number
RG10P6.20KDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RG1005P-622-D-T10
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RG1005P-622-D-T10 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)