PBC35SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC35SGAN
Description
CONN HEADER R/A 35POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 35 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.20.61000kr.20.61
10kr.17.48600kr.174.86
100kr.14.85910kr.1,485.91
500kr.13.26366kr.6,631.83
1.000kr.12.63074kr.12,630.74
5.000kr.11.27616kr.56,380.80
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM