PBC35SBDN
DigiKey Part Number
S1141E-35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC35SBDN
Description
CONN HEADER R/A 35POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 35 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.400" (10.16mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.33.73000kr.33.73
10kr.28.67600kr.286.76
100kr.24.37030kr.2,437.03
500kr.21.75482kr.10,877.41
1.000kr.20.71722kr.20,717.22
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 1628
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 360
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 44
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM