PBC34SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC34SGAN
Description
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.20.10000kr.20.10
10kr.17.06100kr.170.61
100kr.14.49960kr.1,449.96
500kr.12.94260kr.6,471.30
1.000kr.12.32515kr.12,325.15
5.000kr.11.00330kr.55,016.50
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM