PBC24SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC24SGAN
Description
CONN HEADER R/A 24POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 24 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.15.03000kr.15.03
10kr.12.76900kr.127.69
100kr.10.85220kr.1,085.22
500kr.9.68702kr.4,843.51
1.000kr.9.22464kr.9,224.64
5.000kr.8.23518kr.41,175.90
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM