PBC24SBDN
DigiKey Part Number
S1141E-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC24SBDN
Description
CONN HEADER R/A 24POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 24 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.400" (10.16mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.24.35000kr.24.35
10kr.20.68100kr.206.81
100kr.17.57380kr.1,757.38
500kr.15.68744kr.7,843.72
1.000kr.14.93907kr.14,939.07
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 1628
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 360
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 44
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM