PBC18SGAN
DigiKey Part Number
S1311E-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBC18SGAN
Description
CONN HEADER R/A 18POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 18 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.100" (2.54mm)
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.11.92000kr.11.92
10kr.10.13100kr.101.31
100kr.8.60970kr.860.97
500kr.7.68496kr.3,842.48
1.000kr.7.31814kr.7,318.14
5.000kr.6.53304kr.32,665.20
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 398
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM