591BA50M0000DGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
Direct
CTS-Frequency Controls
New at DigiKey
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
591BA50M0000DGR
DigiKey Part Number
863-591BA50M0000DGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
591BA50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
100mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA