550FD155M520DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
155.52 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
550FD155M520DGR
DigiKey Part Number
550FD155M520DGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
550FD155M520DGR
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
108mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
2.5V