511FAA200M000AAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 640
Direct
Taitien
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
New at DigiKey
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511FAA200M000AAG
DigiKey Part Number
863-511FAA200M000AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511FAA200M000AAG
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA