511BCA100M000AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 727
In Stock: 45
In Stock: 7
New at DigiKey
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511BCA100M000AAGR
DigiKey Part Number
863-511BCA100M000AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511BCA100M000AAGR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA