511ACA161M133AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
161.133 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511ACA161M133AAGR
DigiKey Part Number
863-511ACA161M133AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511ACA161M133AAGR
Description
XTAL OSC XO 161.1330MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
43mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA