SIT3521AI-4C333-3Y50.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
50 MHz DCXO HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-VQFN Exposed Pad
SIT3521AI-4C333-3Y50.000000T
DigiKey Part Number
1473-SIT3521AI-4C333-3Y50.000000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3521AI-4C333-3Y50.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 50.0000MHZ HCSL
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±745ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
80mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
60mA
Voltage - Supply
3.3V