SC62CB-330 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 995
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 657
Datasheet
33 µH Shielded Inductor 940 mA 244mOhm Max Nonstandard
SC62CB-330
DigiKey Part Number
SC62CB-330-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC62CB-330
Description
FIXED IND 33UH 940MA 244 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
244mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Current - Saturation (Isat)
580mA