B82471A1333M000
DigiKey Part Number
495-B82471A1333M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82471A1333M000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82471A1333M000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82471A1333M000
Description
FIXED IND 33UH 880MA 230 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 230mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82471A1333M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.240" L x 0.220" W (6.10mm x 5.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.193" (4.90mm)