ATS22D88Q
DigiKey Part Number
4008-ATS22D88Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS22D88Q
Description
SOFT STARTER-ATS22-CONTROL 220V-
Customer Reference
Detailed Description
Soft Start / Stop 195V ~ 484V Supply 88A 230 ~ 440V Load
EDA/CAD Models
ATS22D88Q Models
Voltage - Load
230 ~ 440V
Series
Current - Output
88A
Wattage - Load
5500 W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Supply
195V ~ 484V
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C