SFSD-05-28-H-10.00-SR
DigiKey Part Number
SAM8668-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-05-28-H-10.00-SR
Description
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
SFSD-05-28-H-10.00-SR Models
Category
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Features
Latch Lock, Polarizing Key
Number of Positions
10
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 324
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.29.16000kr.29.16
25kr.26.38720kr.659.68
50kr.25.16220kr.1,258.11
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
In-Stock: 178
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
In-Stock: 0
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG