SEAM-50-02.0-S-04-2-A-K-TR
SEAM-50-02.0-S-04-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-50-02.0-S-04-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM15076TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM15076CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-02.0-S-04-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-50-02.0-S-04-2-A-K-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
4
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
High Density Array, Male
Mated Stacking Heights
7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm
Number of Positions
200
Height Above Board
0.181" (4.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)