SEAM-50-02.0-L-04-2-A-K-TR
SEAM-50-02.0-L-04-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-50-02.0-L-04-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM15072TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM15072CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-02.0-L-04-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-50-02.0-L-04-2-A-K-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
4
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
High Density Array, Male
Mated Stacking Heights
7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm
Number of Positions
200
Height Above Board
0.181" (4.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)