SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
200 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
SEARAY
SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TR
DigiKey Part Number
612-SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TR-ND - Tape & Reel (TR)
612-SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
612-SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 200P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SEAM-50-02.0-L-04-1-A-GP-K-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
4
Manufacturer
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Mating Flange, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
High Density Array, Male
Mated Stacking Heights
7mm, 8mm, 8.5mm, 9.5mm, 10mm
Number of Positions
200
Height Above Board
0.181" (4.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)