SEAFP-50-01-S-10-RA-WT-GP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
500 Position Connector High Density Array, Female Through Hole, Right Angle, Press-Fit Gold
SEAFP-50-01-S-10-RA-WT-GP
DigiKey Part Number
SEAFP-50-01-S-10-RA-WT-GP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAFP-50-01-S-10-RA-WT-GP
Description
.050" SEARAY HIGH-SPEED OPEN-PI
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SEAFP-50-01-S-10-RA-WT-GP Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)