SEAFP-50-01-L-10-RA-WT-GP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
500 Position Connector High Density Array, Female Through Hole, Right Angle, Press-Fit Gold
SEAFP-50-01-L-10-RA-WT-GP
DigiKey Part Number
612-SEAFP-50-01-L-10-RA-WT-GP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAFP-50-01-L-10-RA-WT-GP
Description
CONN HD ARRAY F 500POS P-FIT R/A
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SEAFP-50-01-L-10-RA-WT-GP Models
Category
Pitch
0.050" (1.27mm)