FJH-10-D-07.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for FJH-10-D-07.00-4 is not available
FJH-10-D-07.00-4
DigiKey Part Number
FJH-10-D-07.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-10-D-07.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 7"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 7.000" (177.80mm)
EDA/CAD Models
FJH-10-D-07.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
7.000" (177.80mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)