ARC6-08-40.0-LU-LU-3-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-08-40.0-LU-LU-3-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-08-40.0-LU-LU-3-1
Description
CABLE M-M 1.02M-M 8PAIR 40"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Plug to Plug 3.33' (1.02m) Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-08-40.0-LU-LU-3-1 Models
Length
3.33' (1.02m)
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C