ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1
DigiKey Part Number
612-ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1
Description
CBL ASS ACCELERATE M-M 8PAIR 24"
Detailed Description
8 Position Plug to Plug 2.00' (609.60mm) Blue Shielded
EDA/CAD Models
ARC6-08-24.0-LU-LD-2-1 Models
Length
2.00' (609.60mm)
Wire Gauge
34 AWG
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C