CL31C3R9BBCNNNC
DigiKey Part Number
1276-1159-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1159-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C3R9BBCNNNC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
3.9 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31C3R9BBCNNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)