CL31C102JHMLNNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 797
Datasheet
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 24.697
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 11.758
Direct
Murata Electronics
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 69
Parametric Equivalent
KEMET
Murata Electronics
1000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CL31C102JHMLNNE
DigiKey Part Number
1276-3209-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C102JHMLNNE
Description
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31C102JHMLNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)