CL31B104KCFNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 306.620
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Knowles Syfer
TDK
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B104KCFNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31B104KCFNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B104KCFNNWE
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B104KCFNNWE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)