CL21B182KBANNNC
DigiKey Part Number
1276-2465-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2465-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B182KBANNNC
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21B182KBANNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)