CL03C2R7CA3GNNC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 77.965
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
TDK
KEMET
YAGEO
YAGEO
2.7 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CL03C2R7CA3GNNC
DigiKey Part Number
1276-1408-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03C2R7CA3GNNC
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL03C2R7CA3GNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)