CL03C270JA3GNNC
DigiKey Part Number
1276-6574-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03C270JA3GNNC
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL03C270JA3GNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)