BR24G16FJ-3GTE2
DigiKey Part Number
BR24G16FJ-3GTE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BR24G16FJ-3GTE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BR24G16FJ-3GTE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR24G16FJ-3GTE2
Description
IC EEPROM 16KBIT I2C 8SOPJ
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 400 kHz 8-SOP-J
EDA/CAD Models
BR24G16FJ-3GTE2 Models
Clock Frequency
400 kHz
Voltage - Supply
1.6V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)