PWB4X12BL
DigiKey Part Number
298-PWB4X12BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWB4X12BL
Description
WIRE BASKET 4" H X 12" W , BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Duct Black Slotted (Raceway), Wire Basket Bracket Mount 10.00' (3.05m)
Category
Length
10.00' (3.05m)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
12.000" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Bracket Mount
Part Status
Active
Material
Steel
Wire Duct Type
Slotted (Raceway), Wire Basket
Color
Black
Height
4.000" (101.60mm)