EZJ-ZSV270DAK is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 40.606
Datasheet
27 V 5 A Varistor 2 Circuit Surface Mount, MLCV 0504 (1410 Metric)
EZJ-ZSV270DAK
DigiKey Part Number
P11988TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-ZSV270DAK
Description
VARISTOR 27V 5A 0504
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Surge
5 A
Number of Circuits
2
Capacitance @ Frequency
27 pF @ 1 MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
16 V
Varistor Voltage (Typ)
27 V