EXB-D10C473J
DigiKey Part Number
U9473TR-ND - Tape & Reel (TR)
U9473CT-ND - Cut Tape (CT)
U9473DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-D10C473J
Description
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47k Ohm ±5% 50mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-D10C473J Models
Category
Power Per Element
50mW
Manufacturer
Panasonic Industry
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
47k
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)